The following are invited for the Written Examination. Date and time of examination are specified below.

Position: (1) Administrative Assistant II vice Chary Fae Lasam
Status of Employment: Contract of Service
Date: July 28, 2020
Time: 8:00 AM
Note: Please bring laptop                                                                                                                 

  • Dennis A. Antonio
  • Ferdinand F. Bancud
  • Jefferson L. Darauay
  • Joey S. Pechon
  • Avel Perseus G. Tallud
  • Claudine –Mae B. Macatiggay
  • Ivonne Bartolome
  • Jennelyn T. Galolo
  • Jodelyn T. Tagata
  • Julie ann S. Buenavidez
  • Karen P. Andaya
  • Knollaine Joy D. Garma
  • Laiza B. Turingan
  • Ma. Josephine B. Mapagu
  • Maild May S. Agustines
  • Sheela Mae G. Medina

Position: (1) Administrative Assistant III vice Jonabel Palatan
Status of Employment: Contract of Service
Date: July 28, 2020
Time: 9:15 AM
Note: Please bring laptop                                                                                                                 

  • Alfredo Famoso
  • Esrom B. Cauan
  • Casey J. Utleg
  • Charisma L. Flores
  • Glory Joy T. Aggabao
  • Jing-Jing B. Taguinod
  • Leny T. Villanueva
  • Marinelle Kenneth M. Uanan
  • Maureen A. Domingo
  • Merlyn Joice L. Callangan

Position: (1) Project Development Officer II (SocTech)
Status of Employment: Contract of Service
Date: July 28, 2020
Time: 10:30 AM
Note: Please bring laptop                                                                                                                 

  • Adrian Paul C. Mabatan
  • Richard Espinosa
  • Ruel M. Tumaliuan
  • Angel Mae F. Santos
  • Mike Chrissa P. Calanoga

Position: (1) Administrative Assistant II vice Kevin Laggui
Status of Employment: Contract of Service
Date: July 28, 2020
Time: 1:00 pm (First Batch)
Please bring laptop

  • Dennis A. Antonio
  • Darween Son T. Reyes
  • Ericso C. Guillermo
  • Roger L. Abarra
  • Abxyz Llyd D. Aspiritu
  • Aileen Kate D. Aguilar
  • Aileen A. Rubac
  • Angeli P. Fronda
  • Angelica G. Villacorte
  • Armel Joy D. Guerrero
  • Brigeat S. Balnawe

Time: 2:15 am (Second  Batch)                                                                                  

  • Jael Carla B. Callangan
  • Jennelyn T. Galolo
  • Joy C. Lopez
  • Karen P. Andaya
  • Katrina V. Tumolva
  • Luz Viminda G. Antinio
  • Ma. Decelina M. Alipio
  • Mariel C. Calayan
  • Marites M. Gannaban
  • Rachel Ann T. Carpiso

Time: 3:30 am (Third  Batch)                                                                                  

  • Raygelyn B. Apostol
  • Rochelle B. Dela Rosa
  • Rosebelyn R. Coria
  • Ruffa Mae S. Ballad
  • Valerie A. Balad
  • Glady Marie G. Romero
  • Irvin Grace U. Abad

As of July 27, 2020